Žavadienis PDF Spausdinti

Gegužės 18 dieną viso darželio vaikai šventė Žavadienį. Tai projekto „Judėk ir žavėkis augalais“ sudėtinė dalis.
Ši diena buvo skirta meninei veiklai. Panaudojome kiek įmanoma įvairesnių  meninei veiklai skirtų priemonių. Ir, žinoma, svarbiausia buvo  augalai... Visoje darželio teritorijoje įkūrėme menų dirbtuvėles. O jų buvo net septynios: „Antspaudai ant molio“ („Pagrandukų“ grupė, pavėsinėje), „Štampavimas augalais“ („Žirniukų“ grupė, prie pavėsinės), „Augalų natiurmortas“ („Pelėdžiukų“ grupė, prie baseino), „Tapyba guašu“ (Bitučių“ grupė, po beržais), „Medžiagos ir augalo duetas“ („Šermukšniukų“ grupė, pavėsinėje), „Pamerkime gėles kitaip“ („Ąžuoliukų“ grupė, prie laiptų be durų), „Akvarelinės gėlės“ („Drugelių“ grupė, pavėsinėje).
Mažieji vaikai ant molio spaudė augalus, kiti su  pienių ir kitų augalų  žiedukais  štampavo ant popieriaus lapo paveikslus, iš ausų krapštukų, padažę į akvarelę, darė gėlytes. Vyresni tapė ant maistinės plėvelės gėles,  dėliojo iš augalų natiurmortus,  maišeliuose merkė pačių surištas puokšteles ir kabino ant medžio šakų. Priešmokyklinukams teko sunkiausia užduotis: ant medžiagos gabalėlių akmenukų pagalba štampavo augalų paveikslus.
Atlikę darbelius, vaikai  suruošė savo darbelių parodėles. Po to galėjo aplankyti kitų vaikų dirbtuvėles, žavėtis draugų sukurtais darbais, išbandyti atlikti tokius pat darbelius.
Renginio tikslas -  paprastomis priemonėmis ugdyti vaikų kūrybiškumą, leisti vaikams improvizuoti. Svarbus buvo pats kūrybinis procesas, o ne rezultatas. Bet rezultatas puikus ir emocijos buvo teigiamos. Vakare tėveliai grožėjosi vaikų darbeliais.

Fotoakimirkos »

Virginija Jurevičienė, mokytoja metodininkė