Informacija apie aplinkos paviršių tyrimą PDF Spausdinti

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, nuo šios savaitės Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ (toliau – darželis) planuojama pradėti taikyti grupių aplinkos paviršių tyrimą ir jį kartoti kas dvi savaites.  Tyrimas atliekamas molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.
Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai  imami, kai grupės patalpos yra tuščios. Pirmasis ėminių ėmimas bus atliekamas 2021 m. gegužės 13 d. (ketvirtadienį), nuo 16.00 val., kai vaikai bus lauke.
Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“  bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus  grupėse. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau, esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.
Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl bus sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą.
Profilaktinis tyrimas organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir  nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.
Daugiau informacijos apie aplinkos paviršių tyrimą galite rasti čia:

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021-05-11 įsakymas Nr. ADV-359

Direktorė Danguolė Koženiauskienė