logo

P. Mažylio g. 16, LT-40123 Kupiškis, tel. +370 459 35386, e. p. kupiskio.obelele@gmail.com
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įstaigos kodas 190041371

Mes turime 19 svečius online

Pradžia
INFORMACIJA TĖVAMS DĖL VAIKO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO PDF Spausdinti

Primename, kad kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra vaiko sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas.
Informuojame, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė asmens sveikatos priežiūros specialistų išvadų ir rekomendacijų teikimo tvarka mokyklose:
1. Nuo 2020 m. gegužės 1 d. popierinės pažymos nebeišrašomos.
2. Nuo 2020 m. gegužės 1 d. statistinės apskaitos forma Nr.027-1/a ,,Vaiko sveikatos pažymėjimas‘‘ pakeista į elektroninę statistinės apskaitos formą Nr.E027-1 ,,Mokinio sveikatos pažymėjimas‘‘, todėl Vaiko sveikatos pažymėjimai bus tik elektroninės formos ir į darželį pristatyti popierinės formos nereikės.
Visi duomenys, susiję su Vaiko sveikatos pažymėjimu, tvarkomi elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas ar odontologas, duomenis apie vaiko sveikatos būklę įveda į elektroninį Mokinio sveikatos pažymėjimą. Taip užtikrinamas sveikatos duomenų konfidencialumas, o ugdymo įstaiga gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei nurodymus, kokių priemonių reikėtų imtis, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje (pvz., dėl alergijos ar lėtinių ligų) ar kokios būtų specialiosios rekomendacijos vaikui, sergančiam lėtine liga (pvz., cukriniu diabetu, bronchine astma ir kitomis).
Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos. Vaikai lankyti ugdymo įstaigą galės tik su galiojančiais sveikatos pažymėjimais.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad pratęsė mokinių (vaikų), kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų pabaigos (2020-12-31). Kitais atvejais vaikų sveikatą tėvai turi patikrinti iki rugsėjo 1 d. Vaikams, kurių sveikatos būklė pasikeitė, profilaktiniai sveikatos tikrinimai bus atliekamai ir pažymėjimai išduodami įprasta tvarka.
Savo vaiko sveikatos pažymėjimą peržiūrėti, jei reikia atsispausdinti, galite prisijungus prie www.esveikata.lt portalo.
Prašome iš anksto pasirūpinti savo vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, nelaukti paskutinių dienų, nes dėl ribotų gydymo įstaigų paslaugų teikimo apimčių, gali būti sudėtinga patekti pas gydytojus.

Visuomenės sveikatos specialistė

 

Paslaugos

Nuorodos

Laikraštukai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis


Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Obelėlė“. Powered by Joomla!.